BIJUTERII MUZICALE PENTRU NICHITA

Muzeul „Conacul Bellu” din Urlați, secție a Muzeului Județean de Istorie și Arheologie Prahova, vă invită să participați sâmbătă, 31 martie 2018, începând cu ora 17.00, la serata muzicală „Bijuterii muzicale pentru Nichita!”, organizată în semn de prețuire pentru Îngerul Blond, care anul acesta ar fi împlinit 85 de ani.

Elevi de la Palatul Copiilor Ploiești, Școala Gimnazială nr. 1 Berceni, Școala Gimnazială Corlătești, coordonați de prof. Bogdan Găzdac, prof. Mihai Alice, prof. Moraru Irina, prof. Stănescu Marilena şi prof. Paraschiv Florentina, vor susține  un concert de muzică vocal-instrumentală (vioară, violoncel, pian, chitară).
Momente muzicale deosebite vor oferi publicului și Ansamblul de chitară „Andantino” al Casei de Cultură Urlați - coordonator prof. Marius Glonț, Grupul Vocal – Instrumental „Doua Cuvinte” (Marius Glonț și Alexandra Rusu) şi prof. Mihai Nichita
Vă așteptăm să îl omagiem împreună pe cel care va rămâne mereu în sufletele noastre drept Poetul Necuvintelor!