Tururi virtuale

Vă invităm să ne treceți pragul prin vizite virtuale accesând imaginile cât şi link-urile publicate pe pagina de facebook a fiecărui muzeu menționat.
Curând toate cele 16 secții muzeale vor beneficia de tururi virtuale, atât în format clasic accesibil pe desktop, laptop, tabletă sau smartphone, cât și prin folosirea ochelarilor VR.
Dar, cum experiența reală aduce întotdeauna un plus față de cea virtuală, vă reamintim că programul nostru de vizitare este de Marți până Duminică între orele 9.00-17.00, excepție făcând Muzeul "Conacul Bellu" și Muzeul "Foișorul Bellu" din Urlați deschise de Miercuri până Duminică între orele 9.00-17.00, iar biletele pot fi achiziționate de la casele de bilete sau în format electronic, cu valabilitate de 30 de zile, pe www.booktes.com.

Muzeul Memorial „Nichita Stănescu”

Muzeul „Casă de Târgoveț din secolele al XVII-lea - al XIX-lea”

Muzeul Memorial „Cezar Petrescu”

Muzeul Memorial „Nicolae Iorga” Vălenii de Munte